Jaki keyboard dla dziecka w wieku przedszkolnym?

Keyboard

Dodatkowe zajęcia hobbystyczne mają na celu poszerzenie pasji dziecka, oswojenie go ze środowiskiem pozaszkolnym, skuteczne zajęcie malucha wartościową aktywnością. Gra na klawiszach jest dla dziecka nierzadko bezcenną lekcją kreatywności, systematyczności, rozwija inteligencję oraz wrażliwość na sztukę. Dziecko może ćwiczyć grę na klawiszach w szkole muzycznej, na zajęciach prywatnych oraz w domu. Jednak dobór keyboardu dla dziecka może stanowić spore wyzwanie dla rodziców, którzy szukają instrumentu wygodnego, lekkiego, a przy tym oferującego dźwięk na wysokim poziomie.

Dziecko uczące się gry na keyboardzie

Keyboard dla dziecka — aspekty najważniejsze przy wyborze

Keyboardy stworzono z myślą o profesjonalnych aranżerach i o uczniach w różnym wieku, także początkujących. Podczas wyboru klawiszy dla dziecka bardzo ważne jest, by instrument odpowiadał potrzebom przyszłego instrumentalisty. Kupowanie rozbudowanego, dużego, wyposażonego w dziesiątki funkcji elektrycznego pianina nie ma sensu, jeśli grać ma na nim dziecko z pierwszych klas szkoły podstawowej albo nawet młodsze. Nie będzie bowiem w stanie go obsłużyć ani skorzystać ze wszystkich opcji, jakie oferuje. Skomplikowany i drogi instrument może nawet zniechęcić do grania, a kosztowny zakup po kilku tygodniach trafi do kąta pokoju. Z drugiej zaś strony inwestowanie kilkudziesięciu złotych w sprzęt mija się z celem. Maluch, który dysponuje niskiej jakości instrumentem, również szybko może zniechęcić się do ćwiczeń. Markowy keyboard dla dziecka w rozsądnej cenie i z podstawowymi opcjami będzie wyważonym, rozsądnym zakupem. Może stać się pierwszym ważnym krokiem w edukacji muzycznej dziecka, a nawet zalążkiem pasji, która będzie przynosić młodemu człowiekowi ogrom przyjemności. Dlatego też klawisze dziecięce muszą być proste, łatwe w obsłudze, ale emitować przyjemny dla ucha dźwięk.

Atrakcyjny wygląd keyboardu

Dla dzieci atrakcyjna wizualnie zabawka zawsze jest bardzo pociągająca. Dlatego też pierwszy keyboard dla dziecka powinien być przyjemny dla oka i trafiać w estetyczny gust malucha. Chociaż keyboard kojarzy się przede wszystkim z czarną obudową i biało-czarnymi klawiszami, ten dla ucznia może mieć obudowę w kolorze pistacjowym. Kolor zielony jest lubiany przez wszystkie dzieci, bardzo neutralny dla chłopca i dziewczynki. Ponadto instrumenty dla dzieci wykorzystują nowinki technologiczne znane z urządzeń dla dorosłych. Wbudowany wyświetlacz LCD nie tylko wyświetla ważne dla muzyka informacje, ale także dodaje instrumentowi należytej powagi.

Keyboard intuicyjny w obsłudze

Dzieci błyskawicznie opanowują umiejętność posługiwania się urządzeniami elektronicznymi. Dobrze radzą sobie z telefonem czy komputerem dlatego, że są to urządzenia obsługiwane intuicyjnie. Nie inaczej powinno być z keyboardem. Maluch może być pewien, że naciskanie guzików i klawiszy zawsze przyniesie jakąś niespodziankę i szybko nauczy się, jak wyemitować wybrany dźwięk. Zaprojektowany z olbrzymią dozą rozsądku i wykorzystujący proste rozwiązania instrument sprzyja opanowaniu gry.

Keyboard o wysokiej jakości brzmieniu

Dziecko obdarzone słuchem muzycznym bardzo szybko zauważy, czy sprzęt jest dobrej jakości, czy też nie spełnia jego oczekiwań. Wybierając keyboard dla dziecka, warto zwrócić uwagę, by faktycznie oddawał nuty i akordy, które maluch chce zagrać i nie wpływał negatywnie na rozwijający się słuch muzyczny u dziecka. Jeśli mały muzyk nie będzie mógł wydobyć z klawiszy melodii, którą chce grać, szybko zniechęci się do lekcji.

Keyboard dla dziecka

Keyboard CASIO SA-46 – idealny keyboard dla dziecka

Jeśli po tych wszystkich wskazówkach wciąż nie wiesz, jaki keyboard dla dziecka sprawdzi się najlepiej, warto przyjrzeć się modelowi CASIO SA-46. Spełnia on bowiem wszystkie powyższe kryteria dobrej jakości instrumentu dla osoby początkującej w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Model CASIO SA-46 ma 32 klawisze, a to w zupełności wystarczy, by rozpocząć lekcje grania na instrumencie. Jednocześnie ma niewielkie rozmiary i niską cenę, nie jest więc inwestycją wykraczającą poza możliwości przeciętnej rodziny. Niewielki instrument skrywa aż 100 brzmień, od klasycznego pianina, przez gitary i perkusje, po instrumenty etniczne. Podczas nauki i grania dziecko korzystać może z 50 wzorów rytmicznych oraz 10 utworów, które opanuje samodzielnie, bez pomocy nauczyciela. To dla dziecka zawsze dodatkowy powód do dumy i zachęta do kolejnych godzin ćwiczeń. Model ten oferowany jest przez oficjalnego dystrybutora instrumentów CASIO w Polsce w cenie 209 zł.


Keyboard dla dziecka CASIO SA-46
Keyboard CASIO SA-46

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU,
SZANOWNA UŻYTKOWNICZKO

Używamy plików cookie w celach analitycznych, statystycznych i marketingowych, w tym aby analizować ruch w tej witrynie, optymalizować jej działanie oraz zapamiętywać Twoje preferencje.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ PRZEJDŹ DO SERWISU