Aktualności

Świętujemy jubileusz! 40 lat jakości i innowacji cyfrowych pianin i keyboardów CASIO

W 1980 roku CASIO America Inc. wprowadziło na rynek keyboard Casiotone 201, który umożliwił muzykom w każdym wieku i na różnym poziomie zaawansowania komponowanie melodii opartej na brzmieniach wielu instrumentów. Oznaczało to debiut firmy na rynku instrumentów elektronicznych. Dzisiaj, 40 lat później, CASIO nadal jest pionierem branży i świętuje cztery dekady innowacyjnej technologii muzycznej, skierowanej do muzyków zarówno początkujących, jak i dojrzałych. „Naszym celem w CASIO zawsze było tworzenie instrumentów, które spełniają pragnienie czerpania przyjemności z tworzenia muzyki” – mówi przy okazji jubileuszu Stephen Schmidt, wiceprezes działu elektronicznych instrumentów muzycznych CASIO. „Patrząc w przyszłość, nadal chcemy dążyć do perfekcji w projektowaniu i tworzeniu instrumentów nowej generacji”. 

Przystępny cenowo, Casiotone 201 zyskał uznanie melomanów i muzyków na całym świecie. Jako następny, CASIO wprowadził na rynek VL-1 – niezwykle popularny miniaturowy keyboard z pojemną pamięcią i wbudowanym kalkulatorem, CZ-101 – potężny syntezator oraz SK-1 – bardzo popularny keyboard z funkcją samplowania i 32 mini klawiszami, czterogłosową polifonią i wbudowanym mikrofonem.

Kluczowe rozwiązania w świecie pianin cyfrowych

Wprowadzona w 2003 roku seria Privia była odpowiedzią marki CASIO na rosnące zapotrzebowania zmian na rynku pianin cyfrowych. Pierwszy instrument z serii CASIO Privia PX-100 charakteryzował się wysokiej jakości próbkami dźwiękowymi, zaawansowanymi funkcjami oraz przystępną ceną. W 2013 roku w portfolio CASIO zadebiutowała Privia PX-5S. Było to pierwsze pianino firmy CASIO z serii Privia, oferujące kompleksowy zestaw funkcji dla zawodowych muzyków, w tym potężny silnik syntezatorowy Hex Layer z możliwością edytowania tonacji, zaawansowaną technologią kontrolera MIDI, wyposażony w rozbudowane efekty DSP i wiele więcej. Dwa lata później odbyła się z kolei ważna premiera serii CELVIANO Grand Hybrid. Pianina hybrydowe z nowej serii CASIO zostały zaprojektowane w celu połączenia zalet technologii cyfrowej z tradycyjnym brzmieniem pianina akustycznego. Zapewniają one wrażenie brzmienia klasycznego fortepianu, które zadowolą nawet najbardziej wymagającego pianistę. Są wyposażone w pełnowymiarowe klawisze fortepianu wykonane ze świerka austriackiego, analogiczne do tych w fortepianach C. Bechstein. Ponadto, pianina z serii CELVIANO Grand Hybrid mają wbudowany opracowany przez CASIO nowy, unikalny mechanizm, zapewniający autentyczny pionowy ruch młoteczków fortepianowych.

Odświeżona Seria Casiotone

Prawie 40 lat po debiucie, CASIO przedstawiło następną generację popularnej serii Casiotone z serii przenośnych keyboardów. Nowa seria Casiotone, odświeżona, aby trafić w wysublimowane gusta miłośników muzyki w każdym wieku, składa się z trzech modeli o pięknym designie, smukłej obudowie i 61 klawiszach. Ważący tylko 3,3 kg nowy model jest idealny do grania zarówno w domu, jak i w podróży. Umożliwia wybór 400 dźwięków, 77 różnych rytmów oraz 50 trybów muzyki tanecznej, a do tego jest wyposażony w złącze USB-MIDI, opcjonalne zasilanie bateriami (również wielokrotnego ładowania) oraz dołączony do zestawu zasilacz sieciowy.SZANOWNY UŻYTKOWNIKU,
SZANOWNA UŻYTKOWNICZKO

Używamy plików cookie w celach analitycznych, statystycznych i marketingowych, w tym aby analizować ruch w tej witrynie, optymalizować jej działanie oraz zapamiętywać Twoje preferencje.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ PRZEJDŹ DO SERWISU