Aktualności

Powrót kultowych keyboardów Casiotone

Casiotone jest synonimem kultowych instrumentów z lat 80, które zapewniły pierwsze doświadczenie z domowym instrumentem klawiszowym dla wielu początkujących muzyków. W 2019 r. seria została zmodyfikowana i wyprodukowana w postaci trzech nowych modeli CT-S100, CT-S200, CT-S300.

Casiotone odnosi się do serii keyboardów marki CASIO wyprodukowanych po raz pierwszy na początku lat 80, w którym zastosowano innowacyjną jak na tamte czasy technologię cyfrową. Pierwszym innowacyjnym modelem był CT-201, chwilę po czym pojawił się CT-401 z funkcją automatycznego akompaniamentu. Casiotone CT-201 z 49 klawiszami stał się punktem odniesienia dla przyszłych instrumentów tego rodzaju. Premiera tego keyboardu wyznacza początek działalności marki CASIO w sektorze instrumentów muzycznych. Instrumenty serii Casiotone z zaprogramowanym beat’em i automatycznym akompaniamentem (CT-401)  dla wielu osób były pierwszym doświadczeniem w świecie gry na klawiszach, zanim niektórzy przeszli na kolejny poziom muzykowania.

CT – 201
CT – 401

Keyboardy serii Casiotone są proste w użytkowaniu, a jednocześnie eleganckie i łatwe w obsłudze, dlatego jeszcze we wczesnych latach 80’ stały się absolutnych hitem. Każdy amator muzyczny wie, że aby nie utracić pasji do gry, potrzebny jest łatwy w obsłudze keyboard który jednocześnie zapewnia wszystkie innowacyjne funkcje by stworzyć własną niepowtarzalną sekwencje muzyczną.

Casiotone w 2019.

Prawie 40 lat później, po niezliczonych innowacjach, CASIO wypuszcza na rynek nowe keyboardy Casiotone i realizuje tym samym swoją misję: dawanie ludziom szerokiego dostępu do tworzenia muzyki.

Dzięki kompaktowym rozmiarom (930 mm x 256 mm x 73 mm), zredukowanej objętości (około 30% mniejszej niż obecne modele) i opcjonalnemu zasilaniu bateryjnemu nowe modele Casiotone oferują całkowitą elastyczność przy tworzeniu muzyki. Niska waga – 3.3 kg  (CT-S300, CT-S200 i CT-S100) – sprawia, że keyboardy są niezwykle łatwe w transporcie, w czym pomocny jest także praktyczny uchwyt do noszenia. Dostępny jest tryb muzyki tanecznej, który ułatwia tworzenie i remiksowanie utworów w stylu EDM. Można uruchomić pętle perkusji, linie basu, części syntezatora i efekty – wszystko z klawiatury. Posiadają wyświetlacz LCD do wybierania dźwięków i wejście do odtwarzania wraz z urządzeniem do odtwarzania muzyki.

Model CT-S200 będzie dostępny w kolorze czarnym, białym i czerwonym; modele CT-S300 CT-S100  będą dostępne w kolorze czarnym. Wszystkie modele Casiotone pojawią się w sklepach jesienią 2019 roku.

CT-S200 RD

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU,
SZANOWNA UŻYTKOWNICZKO

Używamy plików cookie w celach analitycznych, statystycznych i marketingowych, w tym aby analizować ruch w tej witrynie, optymalizować jej działanie oraz zapamiętywać Twoje preferencje.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ PRZEJDŹ DO SERWISU