Nowości CASIO dla DJ-ów – XW-DJ1 oraz XW-PD1

sty 9, 2015 | Aktualności

CASIO poszerza swoją muzyczną ofertę o kolejne propozycje dla DJ-ów – CASIOXW-DJ1 Controller oraz XW-PD1 Groove Center.  Pierwszy z nich to kontroler z 7-calowym talerzem, wykonanym na wzór analogowego gramofonu. Urządzenie wyposażone w kontrolery filtrów oraz crossfader, pozwala na tworzenie utworów oraz scratchowanie podczas standardowego miksowania . Kontroler jest kompatybilny z wybranymi aplikacjami dla Dj-ów, w tym djay2. Może zostać podłączony do takich urządzeń jak iPhone, iPad, komputerów Mac i innych.

XW-PD1 Groove Center wyposażono w silnik brzmieniowy z instrumentów serii XW. Głównym elementem XW-PD1 jest 16 padów oraz 4 potencjometry, dzięki którym można tworzyć utwory w czasie rzeczywistym. Wszystko to uzupełnić można efektami typu roll, filter, bit cruscher, break czy pitch shifter.
Użytkownicy tego urządzenia będą mogli łatwo i szybko tworzyć patterny perkusyjne w stylu Hip-Hop, House, Dance, Trap dzięki presetom stworzonym przez profesjonalnych beatmakerów.

Powyższe nowości CASIO mają charakter dosyć mobilny dzięki opcji zasilania bateriami oraz wbudowanym głośnikom 2W. Co ciekawe oba urządzenia można ze sobą połączyć. W ten sposób można na żywo dokonywać remixów granych przez siebie utworów.

https://www.youtube.com/watch?v=dZZPKoMf6fc

 

Pozostałe wpisy:

Ładnebebe.pl testuje i poleca keyboard CASIO

Ładnebebe.pl testuje i poleca keyboard CASIO

Okres świąteczny stał się w 2022 r. okazją do współpracy pomiędzy redakcją serwisu Ładnebebe.pl a CASIO. Miała ona dwie odsłony a z efektami można się zapoznać w poniższych artykułach: 1/ https://ladnebebe.pl/dom-ktory-czeka-na-swieta/ Tu podglądamy, jak...

czytaj dalej
Premiera smukłego pianina Privia PX-S5000

Premiera smukłego pianina Privia PX-S5000

Pianino cyfrowe, które dobrze współgra z przestrzenią, pozwala na całkowitą mobilność i zapewnia unikalne wrażenia dźwiękowe. Tak można opisać Privia PX-S5000, która posiada smukłą obudowę (podobnie jak Privia PX-S1100 ma ona kompaktową głębokość 232 mm) oraz...

czytaj dalej

GP-510

GP-310

GP-510

GP-310

Celviano

Privia

Standard

Akcesoria

Celviano

Akcesoria

Privia

Standard

CT-X

High-Grade

Casiotone

Keylighting

Mini

Akcesoria

CT-X

Casiotone

Mini

High-Grade

Keylighting

Akcesoria