Aktualności

Lekcja muzyki na nowo! Startuje Ogólnopolski Program Pracownia Muzyczna CASIO

Stowarzyszenie Nauczycieli Muzyki wraz z CASIO Music Polska zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Programie Pracownia Muzyczna CASIO, przeznaczonym dla publicznych szkół podstawowych. Jego celem jest upowszechnienie nauki gry na instrumentach klawiszowych wśród polskich dzieci. Mecenasem projektu jest wspierający rozwój talentów muzycznych Santander Bank Polska.

 

Światowe badania pokazują, że wpływ gry na instrumentach klawiszowych jest nie do przecenienia zarówno jeśli chodzi o kompetencje muzyczne, jak też wzrost IQ i rozwój kory mózgowej dzieci. Dlatego w realizację nowego programu edukacyjnego Pracownia Muzyczna CASIO i opiekę merytoryczną nad nim zaangażował się zespół ekspertów Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki z dr hab. Mirosławem Grusiewiczem na czele. Dzięki mecenatowi Santander Bank Polska, wprowadzanie nauki gry na instrumentach klawiszowych w polskich szkołach będzie na każdym etapie wspierane przez grono wybitnych ekspertów. Odbywać się będą szkolenia i warsztaty a nauczyciele wyposażeni będą w pomocne materiały dydaktyczne, w tym materiały video z pokazowych zajęć. W każdym roku szkolnym odbywać się będzie także konkurs z nagrodami dla najbardziej aktywnej i zaangażowanej Pracowni.

 

Mała rewolucja muzyczna już się rozpoczęła. Wzorcowa Pracownia Muzyczna CASIO powstała w Publicznej Szkole Podstawowej nr 17 im. Przyjaciół Dzieci w Radomiu. Od listopada 2017 roku uczniowie z klasy 3b na lekcjach muzyki uczą się tam pod moim przewodnictwem gry na klawiszach. Tworzą dużą, dziewiętnastoosobową, elektroniczną orkiestrę. Takie zajęcia to dla nich wspaniała muzyczna przygoda. Wspólnie pokazujemy, że lekcje muzyki, gdzie każde dziecko ma przed sobą mini-keyboard są absolutnie możliwe w publicznej szkole!” – mówi Arkadiusz Białek, nauczyciel muzyki  z wieloletnim doświadczeniem a zarazem wiceprezes Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki.

 

Ogólnopolski Program Pracowania Muzyczna CASIO to szansa, by uczestniczące w nim szkoły stały się liderami nowoczesnej nauki muzyki. W przypadku zainteresowania wzięciem udziału w programie, w pierwszym kroku zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego z Panem Arkadiuszem Białkiem. Jest on twórcą wzorcowej Pracowni Muzycznej CASIO w Radomiu. Bazując na własnym doświadczeniu, Pan Arkadiusz odpowie na wszelkie Państwa pytania związane z programem  Pracownia Muzyczna CASIO  oraz zarejestruje Państwa Szkołę na liście placówek zainteresowanych udziałem:

tel. kom. 505 075 047, adres email: [email protected] 

 

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU,
SZANOWNA UŻYTKOWNICZKO

Używamy plików cookie w celach analitycznych, statystycznych i marketingowych, w tym aby analizować ruch w tej witrynie, optymalizować jej działanie oraz zapamiętywać Twoje preferencje.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ PRZEJDŹ DO SERWISU