Aktualności

Grand Hybrid – nowe spojrzenie na pianina cyfrowe

Nowa seria CASIO nosi nazwę Grand Hybrid i jest to zupełnie nowe spojrzenie na pianina cyfrowe.

Producent wszedł w kooperację ze znanym producentem Fortepianów C. Bechstein, co pozwoliło zupełnie odmienić nową linię CASIO.
GP-300 to bardzo podobny model do modelu GP-500, z tym, że posiada oczywiście  kilka różnic. Podobnie jak w przypadku GP-500, GP-300 odtwarza również najdrobniejsze niuanse najbardziej znanych na świecie fortepianów.  Podstawową jest kolorystyka. Instrument występuje tylko w kolorze czarnym matowym. Klawiatura jest również drewniana Natural Grand Hammer Action i jest to dokładnie ten sam mechanizm co w najwyższym modelu. Producent zapewnia, że klawiatura zbudowana jest z tych samych materiałów oraz towarzyszą jej takie same procesy tworzenia jak w przypadku klawiatur fortepianów C.Bechstein. Unikalny mechanizm oraz długość klawisza ma zapewniać unikalne wrażenia gry przypominające akustyczny instrument.

Podstawowe różnice to ilość brzmień (26), brak Presetów, oraz efektów: Aliquot Resonance, Open String Resonance, Pedal Action Noise, Key On Action Noise, Key Off Action Noise. Maksymalna polifonia wynosi 256 głosów a system brzmieniowy oparty jest na tym samym silniku AiR. Procesor efektów jest identyczny jak w wyższym modelu i posiada efekty Hall Simulator oraz Chorus. Nagłośnienie instrumentu również nie uległo zmianie. To system składający się z 8 głośników, noszący nazwę Grand Acoustic System. Pozwala on symulować płytę rezonansową. Instrument ma otwieraną pokrywę górną. Gdy jest otwarta dźwięk jest jaśniejszy, a gdy zamknięta – ciemniejszy. Pełni również funkcję ozdobną. Gdy jest otwarta pokazuje ona mechanizm pracy młoteczków.

 

 

Zobacz także: www.grand-hybrid.com

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU,
SZANOWNA UŻYTKOWNICZKO

Używamy plików cookie w celach analitycznych, statystycznych i marketingowych, w tym aby analizować ruch w tej witrynie, optymalizować jej działanie oraz zapamiętywać Twoje preferencje.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ PRZEJDŹ DO SERWISU