Aktualności

CASIO prezentuje nową generację pianin cyfrowych Celviano Grand Hybrid

Celviano Grand Hybrid GP-310 BK I GP-510 BP

Na jesień 2019 roku CASIO zapowiada premierę rynkową dwóch nowych pianin serii Celviano Grand Hybrid. Nowe modele GP-510 i GP-310 bezkompromisowo łączą zalety pianin cyfrowych i akustycznych, a dzięki zoptymalizowanej syntezie dźwięku i nowemu systemowi nagłośnienia zapewniają jeszcze autentyczniejsze doświadczenie grania niż  poprzednie modele. Ponadto wkrótce dostępne będą: pianino cyfrowe AP-710 z serii Celviano.

 

W 2015 roku CASIO zaprezentowało pierwsze modele pianin cyfrowych z serii Celviano Grand Hybrid – GP-500 i GP-300 – które naśladują brzmienie i właściwości fortepianu koncertowego oraz wiernie odzwierciedlają wrażenia dotykowe zapewniając doskonałe doświadczenie gry. System AiR Grand Sound Source, zaprojektowany przez CASIO specjalnie dla tej serii pianin cyfrowych, ma na celu dokładne odtworzenie brzmienia i właściwości rezonansowych fortepianu koncertowego. Dodatkowo pozwala cieszyć się wiernie odtworzonymi właściwościami brzmieniowymi trzech legendarnych brzmień fortepianu: Berlin Grand, Hamburg Grand oraz Vienna Grand. Brzmienie fortepianu Berlin Grand zostało opracowane we współpracy z renomowaną firmą C. Bechstein, mającą 160-letnie doświadczenie w produkcji pianin i fortepianów akustycznych.

 

W nowych modelach serii Celviano Grand Hybrid (GP-510 i GP-310) synteza dźwięku AiR Grand Sound Source oraz akcja klawiszy zostały zmodyfikowane w taki sposób, aby uczynić grę jeszcze bardziej zróżnicowaną i ekspresywną – zarówno pianissimo, jak i fortissimo. System nagłośnieniowy został usprawniony, aby generować jeszcze masywniejszy i autentyczniejszy dźwięk.

 

Podobnie jak w przypadku modeli GP-500 i GP-300, nowe pianina cyfrowe GP-510 i  GP-310 są wyposażone w klawisze Natural Grand Hammer Action. Jest to połączenie klawiszy wykonanych ze świerku (tak jak w fortepianach C. Bechstein) i innowacyjnego mechanizmu młoteczkowego – zaprojektowanego na wzór mechanizmu w fortepianie koncertowym – które w istotny sposób zwiększa komfort grania. Nowy model Celviano AP-710 jest także wyposażony w system AiR Grand Sound Source.

 

Model

AiR Grand Sound Source

Klawiatura Natural Grand Hammer Action

Grand Acoustic

System

Wykończenie

GP-510 BP

Błyszcząca czerń

GP-310 BK

Satynowa czerń

GP-310 WE

Satynowa biel

AP-710 BK

Satynowa czerń

SZANOWNY UŻYTKOWNIKU,
SZANOWNA UŻYTKOWNICZKO

Używamy plików cookie w celach analitycznych, statystycznych i marketingowych, w tym aby analizować ruch w tej witrynie, optymalizować jej działanie oraz zapamiętywać Twoje preferencje.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ PRZEJDŹ DO SERWISU