Pianina cyfrowe CASIO: odkryj zalety serii Privia

wrz 25, 2018 | Aktualności

Pianina cyfrowe CASIO: odkryj zalety serii Privia

Marka CASIO stworzyła dwie serie pianin cyfrowych: PriviaCelviano. Obie są świetnymi przykładami na to, jakimi parametrami powinny się charakteryzować nowoczesne pianina. To ciekawe jak podobne a zarazem różne są to instrumenty.

Główną różnicą pomiędzy serią CASIO Celviano (modele AP) a CASIO Privia (modele PX) jest to, że wszystkie pianina Celviano mają integralną podstawę i dzięki wbudowanym pedałom wyglądają dokładnie jak pianino akustyczne. Posiadające bogatą barwę fortepianu i doskonałą klawiaturę instrumenty z serii Privia są natomiast pianinami scenicznymi, sprzedawanymi bez statywu.  Co prawda, bardziej zaawansowane modele takie jak CASIO PX-770 oraz CASIO PX-870 posiadają integralną podstawę z wbudowanymi pedałami, ale ich design jest dużo bardziej niekonwencjonalny niż w przypadku klasycznej serii Celviano.

Co zaskakujące i szczególnie warte zauważenia, to że w pianinach CASIO Privia zastosowana została taka sama klawiatura jak w CASIO Celviano! Dużym atutem pianin z serii CASIO Privia (np. CASIO PX-770, CASIO PX-870) w porównaniu z instrumentami CASIO Celviano jest też mniejsza waga a co za tym idzie – większa mobilność. Jest to doceniane zwłaszcza w przypadku częstych przeprowadzek lub tras koncertowych.  Miłym zaskoczeniem może być także przystępna cena instrumentów CASIO Privia, posiadających najlepsze parametry techniczne pianin cyfrowych CASIO:

  • nowoczesny moduł brzmieniowy AiR, charakteryzujący się nowym, czterowarstwowym brzmieniem fortepianu,
  • realistyczny efekt rezonansu tłumików i strun, co wzmacnia wrażenie kontaktu z instrumentem akustycznym,
  • symulator otwarcia klapy w czterech pozycjach dokładnie w ten sam sposób co w pianinach serii Celviano.

Więcej informacji na temat poszczególnych modeli z serii CASIO Privia:

https://casiomusic.pl/produkt/pianina-cyfrowe/privia/casio-px-870/

https://casiomusic.pl/produkt/pianina-cyfrowe/privia/casio-px-770/

 

Pozostałe wpisy:

Ładnebebe.pl testuje i poleca keyboard CASIO

Ładnebebe.pl testuje i poleca keyboard CASIO

Okres świąteczny stał się w 2022 r. okazją do współpracy pomiędzy redakcją serwisu Ładnebebe.pl a CASIO. Miała ona dwie odsłony a z efektami można się zapoznać w poniższych artykułach: 1/ https://ladnebebe.pl/dom-ktory-czeka-na-swieta/ Tu podglądamy, jak...

czytaj dalej
Premiera smukłego pianina Privia PX-S5000

Premiera smukłego pianina Privia PX-S5000

Pianino cyfrowe, które dobrze współgra z przestrzenią, pozwala na całkowitą mobilność i zapewnia unikalne wrażenia dźwiękowe. Tak można opisać Privia PX-S5000, która posiada smukłą obudowę (podobnie jak Privia PX-S1100 ma ona kompaktową głębokość 232 mm) oraz...

czytaj dalej

GP-510

GP-310

GP-510

GP-310

Celviano

Privia

Standard

Akcesoria

Celviano

Akcesoria

Privia

Standard

CT-X

High-Grade

Casiotone

Keylighting

Mini

Akcesoria

CT-X

Casiotone

Mini

High-Grade

Keylighting

Akcesoria